Organizator akcji    |     Regulamin akcji   |     Kontakt z biurem PLOT

Copyright by Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna - ul. Wielka 18/10, 61-775 Poznań
e-mail: biuro@plot.poznan.pl | telefon: +48 61 878 5696, +48 61 878 5887, +48 61 878 5506

FESTIWALOWY ZIELONY TARG  |   12 SIERPNIA 2017

Już wkrótce kolejna z cyklicznych imprez towarzyszących Zielonemu Targowi. Tym razem będzie ona jednak częścią poznańskiego długiego sierpniowego weekendu z najlepszym jedzeniem  - Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Nie pierwszy to już raz, kiedy jako Zielony Targ współtworzymy to doroczne święto koneserów.
 

Tym razem, w sobotę 12 sierpnia, zapraszamy wszystkich miłośników regionalnej kuchni, tradycyjnych dań oraz ekologicznej żywności na Plac Bernardyński, gdzie od 8 rano do około południa odbywać się będzie Festiwalowy Zielony Targ.
 

A co w programie? Od samego rana, jak zwykle, zapraszamy na bezpłatne degustacje potraw na bazie naszych ekologicznych, tradycyjnych i lokalnych produktów. I tym razem, podobnie jak w czasie poprzednich edycji, gotować będą dla nas szefowie kuchni znanych poznańskich restauracji – z panią Aleksandrą Kortowską, właścicielką i szefową kuchni ‘Oberży Pod Dzwonkiem’ na czele. Nie zabraknie konkursów dla dzieci (i nie tylko), muzyki na żywo (tu w szczególności zapraszamy na koncert Witka Łukaszewskiego, jednego z najlepszych polskich gitarzystów, który wraz ze swoim zespołem zagra dla nas utwory ze swojej najnowszej płyty, którą nagrywał razem z Marylą Rodowicz)  oraz pogadanek o zdrowym jedzeniu.
 

Do odwiedzenia Zielonego Targu zapraszamy nie tylko swoich stałych zielonotargowych gości i klientów, ale także tych, którzy do tej pory w sobotnie przedpołudnia na Rynek Bernardyński z różnych przyczyn nie docierali. Warto przyjść samemu lub z całą rodziną, a może nawet zaprosić turystów i gości spoza Poznania: Zielony Targ to bowiem jedno z ciekawszych miejsc na kulinarnej mapie Polski, wyróżnione m.in. przez prestiżowy przewodnik Gault&Millau.
 
Data i miejsce: 12. sierpnia 2017, Zielony Targ na Placu Bernardyńskim w Poznaniu, od godz. 8 do ok 12 (przy czym sam Zielony Targ – targowisko lokalnych producentów zaczyna się już wcześniej, od ok 7 i trwa do 13)
 
Zielony Targ – odbywające się przez cały rok, cotygodniowe targowisko producentów ekologicznych, regionalnych i tradycyjnych. W każdą sobotę, od ok 7 do 13, na poznańskim Placu Bernardyńskim swoje wyroby sprzedają wyselekcjonowani producenci i hodowcy. W ich ofercie znaleźć można m.in. certyfikowane ekologiczne pieczywo i wypieki, wędliny, mięso, nabiał (krowi, kozi i owczy), jaja, ryby, warzywa, owoce, soki zimnotłoczone, herbaty i napary, mąki, kasze i wiele, wiele innych.
 
Strona Zielonego Targu na Facebooku: www.fb.com/PoznanskiZielonyTarg

PROGRAM FESTIWALOWEGO ZIELONEGO TARGU

Program dostępny wkrótce.

Informacje i kontakt:
tel.: +48 608 551 140 | e-mail: info@poznanskizielonytarg.pl