top of page
rect337-9-4.png

Wirtualne zwiedzanie

Tu znajdziesz narzędzia internetowe do zwiedzania obiektów z Poznania i jego okolic. Są to wirtualne spacery oraz przewodniki na bazie panoram i zdjęć 360° a także inne, które pozwolą ci zabawić się w turystę we własnym domu.

Wirtualny przewodnik po Poznaniu

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Visit Poland Online, Pozdron.pl

www.visitpoland.online/poznan

Poprzez obrazy przechwycone za pomocą dronów możemy wygodnie obejrzeć panoramę Poznania i to nie tylko z jednej perspektywy. Na interaktywnej mapie znalazły się takie sztandarowe lokalizacje jak Stary Rynek, dawna Dzielnica Cesarska, okolice jeziora Malta czy Starego Browaru z ulicą Półwiejską. Nie zabrakło również Cytadeli, Stadionu, ale i mniej oczywistych elementów miasta: Szacht, Kopca Wolności, Toru Poznań. Twórcy interaktywnych widoków nie zapomnieli o okolicach Poznania. Mamy już Kórnik, Swarzędz, Lusowo, Tarnowo Podgórne. A ma być ich jeszcze więcej!

 

Zrzut ekranu 2020-04-27 o 14.59.33.png

Woman Inside

ul. Wierzbowa 162, Wysogotowo, 62-081 Przeźmierowo

Telefon +48 509 920 616, +48 512 207 200 | e-mail: office@vagallery.pl

www.va-gallery.pl | Facebook

Wystawa "Woman Inside” traktuje o wymiarze wewnętrznym, niebywałego zjawiska jakim jest kobieta. Jednocześnie jest bowiem harmonią i chaosem. Jest pytaniem, na wszystkie dotychczasowe odpowiedzi. Bywa rajem dla oczu i piekłem dla duszy. Tytuł wystawy nawiązuje do tego co w niej zaklęte. To próba zajrzenia w duszę kobiety. Zapraszamy w malowniczą podróż do najdalszych jej zakamarków, gdyż od dziejów inspiruje, zniewala, budzi zachwyt i szacunek mędrców, którzy starają się zgłębić jej tajemnicę!

Wirtualne spacery po V.A.Gallery Poland są kolejnym nieszablonowym projektem naszej Galerii i odpowiedzią na istniejącą sytuację. Cieszymy się, że przybywa osób, które tak jak i my nie wyobrażają sobie świata otoczonego przedmiotami spełniającymi tylko funkcje użytkowe, świata pozbawionego sztuki, czegoś co po prostu jest, czegoś zaskakującego, urzekającego, skłaniającego do refleksji, wywołującego emocje.

ZAPYTANIA O OBRAZY MOŻNA KIEROWAĆ NA ADRES MAILOWY

LUB PODANE NUMERY TELEFONU

 

Zrzut ekranu 2020-05-1 o 22.17.15.png

Obelisk faraona Ramzesa II w Muzeum Archeologicznym

Wodna 27, 61-781 Poznań

www.nowa.muzarp.poznan.pl 

Przygotował: www.skanowanie.xyz | Facebook

Wejdź na dziedziniec budynku Muzeum Archeologicznego w Poznaniu i poznaj jego piękno oraz jeden z najokazalszych eksponatów - obelisk faraona Ramzesa II.

 

Zrzut ekranu 2020-05-2 o 17.48.54.png

„Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

www.ckzamek.pl

Przygotował: www.skanowanie.xyz | Facebook

„Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”. Wystawa w Centrum Kultury Zamek odbywająca się w dniach 09.01.-29.03.2020. Grafiki z kolekcji Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

impresjonizm.png

Wystawa online "Fotografia i fotografowie w Wielkopolsce 1918-1920"

Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie

ul. Ogrodowa 3a, 62-080 Lusowo

www.muzeumlusowo.pl | Facebook

Wystawa online prezentująca tajemnice i ciekawostki archiwalnych fotografii z czasów odbudowy państwa polskiego.

 

94001492_2936945659731184_61342836045381

Wirtualny spacer po Galerii obrazów

Muzeum Pałac w Rogalinie

ul. Arciszewskiego 2, 62-022 Rogalin

www.rogalin.mnp.art.pl | Facebook

Wirtualny spacer po galerii malarstwa stworzonej przez Edwarda Aleksandra Raczyńskiego - jednej z najwspanialszych polskich kolekcji dzieł sztuki, liczącej niemal 500 obrazów. Jednocześnie jest to okazja do obejrzenia popularnego wśród turystów Pałacu w Rogalinie.

 

Zrzut ekranu 2020-04-27 o 15.09.15.png

Muzeum Pałac w Rogalinie, Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Muzeum Pałac w Rogalinie

ul. Arciszewskiego 2, 62-022 Rogalin

www.rogalin.mnp.art.pl | Facebook

Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie Muzeum Pałacu w Rogalinie, osnute ciekawymi opowieściami i ciekawostkami.

W soboty na fanpage’u naszego muzeum mogą Państwo zwiedzić wybrane pomieszczenia korpusu głównego pałacu i poczytać o najciekawszych zgromadzonych tam meblach, a w niedziele podziwiać zieleń otaczającego nasz pałac ogrodu i parku.

W tygodniu zapraszamy na "Bajki" Jacka Malczewskiego: Magiczne, tajemnicze, zmysłowe, ludowe czy ironiczne? Jakie historie opowiedzieć chce nam Jacek Malczewski?

 

Posty publikujemy o godz. 9.00, a ciekawostki i zagadki o 15.00.

 

3 (2).jpg

Wirtualny spacer po Pałacu Jankowice

Pałac Jankowice

www.palacjankowice.pl/wirtualny-spacer

Wirtualna wycieczka po najstarszym w regionie obiekcie w stylu klasycyzmu romantycznego, oddalonym 25 km na zachód od centrum Poznania. Obecnie służy do organizacji i propagowania kultury i sztuki.

 

Zrzut ekranu 2020-04-27 o 15.32.59.png

Wirtualny spacer po Zamku w Kórniku

Biblioteka Kórnicka PAN

www.bkpan.poznan.pl/wirtualny-spacer

Wirtualne zwiedzanie neogotyckiego zamku, w którym mieszka Biała Dama - jeden z najsłynniejszych polskich duchów. Spacer dostępny w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej. Do poprawnego działania wymaga uruchomienia w przeglądarce technologii Flash.

 

Kórnik.png

Wirtualne zwiedzanie Powozowni

Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

www.muzeum-szreniawa.pl

Wirtualna wycieczka po wystawie Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów.

 

powozownia szreniawa.jpg

Poznań w miniaturze z klocków LEGO
Os. Orła Białego 81/5, 61-251 Poznań

Telefon: 696 289 897 | e-mail: mateuszbuduje@wp.pl

www.facebook.com/wystawapoznanlego | Facebook

Poznań w miniaturze z klocków LEGO to wystawa prezentująca miasto Poznań zbudowane z klocków LEGO. Możecie Państwo obejrzeć 38 eksponatów autorstwa Mateusza Wawrowskiego. Wśród nich znajdują się najpopularniejsze budynki oraz pojazdy komunikacji miejskiej. Serdecznie zapraszam do wirtualnej wycieczki po Poznaniu w miniaturze!

 

legolego.jpg

Wystawa online "Widoki dawnego Śremu"

Muzeum Śremskie

muzeum-sremskie.online | Facebook

Wystawa prezentująca archiwalne pocztówki ze zbiorów Muzeum Śremskiego w kilku tematycznych konfiguracjach (m.in. Nad Wartą, panorama miasta, rynek, garnizon, kolej).

 

H-09215.jpg

Wirtualny spacer - Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn w Biedrusku

OEL Łysy Młyn

www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl

Wirtualny spacer po podpoznańskim ośrodku w odrestaurowanym zabytkowym młynie drewnianym. Na zewnątrz czeka ekspozycja narzędzi leśnych, wiejski żuraw do studni i gniazdo bielika, a w środku - wystawa zdjęć przyrodniczych w skali makro.

 

łysy młyn.png

Wirtualny spacer po Krainie Trzech Rzek (Gminy Murowana Goślina, Oborniki, Ryczywół)

OEL Łysy Młyn

www.turystyka3rzek.pl

Wirtualna wycieczka po terenie trzech gmin, podczas której można zajrzeć m.in. do Parku Linowego Ardrenalina w Obornikach, Arboretum Leśnego w Zielonce, Leśnej Izby Edukacji Puszczy Noteckiej i do drewnianego kościoła w Długiej Goślinie. Do poprawnego działania wymaga uruchomienia w przeglądarce technologii Flash.

 

trzy rzeki.png

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

www.muzeum-swarzedz.pl

Misją Centrum jest gromadzenie, ochrona oraz promowanie duchowego i materialnego dziedzictwa kulturowego regionu.
Do podstawowych zadań należy także upowszechnianie wiedzy o tradycjach i zabytkach gminy, bogatej historii rzemiosła stolarskiego, a ponadto przybliżanie mieszkańcom twórczości lokalnych artystów. Wizyta w SCHiS zachęca do dialogu z kulturą, jest przyczynkiem do dalszego jej poznawania. Bogaty program edukacyjny (lekcje muzealne skierowane do uczniów w różnych grupach wiekowych, warsztaty, regularne prelekcje), działalność wystawiennicza (wystawy stałe i czasowe) oraz różnorodność form przekazu (tradycyjne gabloty i multimedialne prezentacje) tworzą sprzyjające warunki do uczestnictwa w kulturze odbiorcom w różnym wieku. Centrum zaprasza do zapoznania się ze zbiorami, wirtualnego spaceru po dawnym Swarzędzu, odszukania znajomych miejsc na makiecie, budowy wirtualnego mebla i wcielenia się w rolę strażaka. W czasie izolacji spowodowanej pandemią Centrum stara się dotrzeć do potencjalnych zwiedzających drogą internetową poprzez konkursy, quizy, zagadki itp.

 

swarzędzkie_muzeum.png

Puszczykowo 3D

Miasto Puszczykowo

Wirtualna wycieczka po Puszczykowie i okolicy, podczas której można odwiedzić m.in. malownicze tereny nad Wartą i Jeziorem Góreckim i zobaczyć, jak kilka lat temu wyglądał zabytkowy dworzec czy willa Mimoza - obecnie pięknie odrestaurowane. Dodatkowe zadanie dla miłośników zabawy: znaleźć 12 puszczyków - symboli miasta, ukrytych na przeglądanych panoramach.

 

puszczykowo.png

Gmina Pobiedziska - wirtualne zwiedzanie

Gmina Pobiedziska

www.spacer.pobiedziska.pl

Wirtualna wycieczka po gminie Pobiedziska - m.in. Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego, Gród Pobiedziska, drewniany kościół w Węglewie.

 

pobiedziska.png

Gmina Skoki - wirtualne zwiedzanie

Gmina Skoki

www.multimedialnespacery.pl/skoki

Wirtualna wycieczka po gminie Skoki, podczas której można zobaczyć m.in. cztery świątynie na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki.

 

skoki.png

Gmina Suchy Las - wirtualne zwiedzanie

Gmina Suchy Las

www.suchylas.pl

Wirtualne spacery po gminie Suchy Las - m.in. Zamek Biedrusko i miejsca niedostępne dla zwiedzających, położone na terenie Poligonu Biedrusko (ruiny kościoła w Chojnicy, pomnik Wojciecha Bogusławskiego w Glinnie).

 

suchy las.png

Gmina Swarzędz - wirtualne zwiedzanie

Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

www.wycieczka.swarzedz.pl

Wirtualne spacery po gminie Swarzędz - m.in. Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie, Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, drewniane kościoły w Uzarzewie i Wierzenicy, Jezioro Swarzędzkie, Dolina Cybiny.

 

swarzędz.png

AKWEN - wirtualne wycieczki po obiektach
Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku

www.akwenczerwonak.pl/wirtualnewycieczki

Wirtualne wycieczki po obiektach sportowych Gminy Czerwonak - m.in. AKWEN Marina (przystań), AKWEN Tropicana (kąpielisko) i pływalnia.

 

akwen.png

Tarnowskie Termy 360°

Tarnowskie Termy

www.tarnowskie-termy.pl

Wycieczka 3D po nowoczesnym kompleksie basenowo-rekreacyjnym zasilanym wodą ze źródeł geotermalnych.

 

tarnowskie termy.png

Wystawa internetowa "Po niepodległości"

Galeria "Na Wzgórzu" (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie)

www.kultura.murowana-goslina.pl

Wystawa, w której artyści składają hołd wolności artystycznej wypowiedzi i zadają pytania: "Co dalej? Jak zagospodarować przestrzeń wolności?"

 

5-800x566.jpeg
bottom of page