Organizator akcji    |     Regulamin akcji   |     Kontakt z biurem PLOT

Copyright by Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna - ul. Wielka 18/10, 61-775 Poznań
e-mail: biuro@plot.poznan.pl | telefon: +48 61 878 5696, +48 61 878 5887, +48 61 878 5506

POZNAŃ FOOD DAYS (11-15 sierpnia 2017)

W sierpniu kulinarnie dzieje się w Poznaniu!

Pierwsza edycja POZNAŃ FOOD DAYS odbędzie się w Poznaniu w weekend 11-15 sierpnia 2017 roku. Projekt skupi na przestrzeni trzech dni wiele wydarzeń kulinarnych, wsród których znajdzie się między innymi znany wszystkim Festiwal Dobrego Smaku, warsztaty kulinarne, pokazy czy festiwal filmów. Restauracje w Poznaniu i okolicach przygotują specjalne menu oraz regionalne przekąski w konwencji tapas. Zapraszamy!

FILMS FOR FOOD (11-13 sierpnia 2017)

Poznań z nowym przeglądem filmowym!

W dniach 11 -13 sierpnia w poznańskim Kinie Pałacowym odbędzie się niecodzienne wydarzenie filmowe - FILMS for FOOD Poznań. To przegląd filmów dokumentalnych o tematyce kulinarnej, któremu towarzyszą poczęstunki dla widzów i inspirowane filmami kolacje. FILMS for FOOD Poznań potrwa trzy dni a wśród zaprezentowanych filmów znajdą się między innymi głośny dokument "Czerwona obsesja" odsłaniający kulisy światowego rynku wina, "Mrówki na krewetce" dokumentujące kilkutygodniowy pobyt ekipy słynnej restauracji Noma w Tokio czy ekranizacja książki-manifestu "W obronie jedzenia" Michaela Pollana. Każdego wieczoru będzie też można wziąć udział w specjalnych filmowych kolacjach, których menu powstaje z inspiracji prezentowanymi w przeglądzie filmami... (czytaj dalej)

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU

Na jedenasty Ogólnopolski Festiwalu Dobrego Smaku zapraszamy do Poznania w dniach 11-15 sierpnia 2017, w długi sierpniowy weekend. Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu - wielki Jarmark Dobrego Smaku. Niespieszny spacer pośród ponad setki festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić niemal wszystkie zakątki Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin z Podlasia czy lubuskich i dolnośląskich win... (czytaj dalej)

W TYTCE I NA PATYKU

street food z regionalnym akcentem

"W tytce i na patyku" to akcja będąca jednym z elementów naszego sierpniowego długiego weekendu kulinarnego. Lokale biorące udział w akcji oferują swoim gościom dania w konwencji "street food" serwowane na tackach, patykach czy w papierze. To dania łatwe do zjedzenia na miejscu i zabrania ze sobą. Proste, smaczne, niedrogie, a często inspirowane tradycjami kulinarnymi naszego regionu. Czym zaskoczą nas bary, restauracje i kawiarnie z Poznaniai okolic? Sprawdzimy już w połowie sierpnia, podczas długiego, poznańskiego weekendu kulinarnego "Poznań FOOD Days". Zapraszamy od 11 sierpnia (piątek) do 15 sierpnia (wtorek).

POZNAŃSKIE DUETY

autorskie menu degustacyjne

"Kulinarne duety" to propozycja dla miłośników jakościowej, autorskiej kuchni.  Akcja ma na celu prezentację charakteru restauracji i ich specjalności. Chcemy także przedstawić szefów kuchni i kucharzy, którzy tworzą te niezwykłe dania. Festiwalowe menu przygotują duety, których autorskie kreacje dostępne będą w partnerskich restauracjach przez wszystkie pięc dni akcji. Bedzie to autorskie menu degustacyjne złożone z minimum trzech dań.  Co pokażą nam kucharze? Czego dowiemy się o restauracjach z Poznania i okolic? Sprawdzimy już w połowie sierpnia, podczas długiego, poznańskiego weekendu kulinarnego "Poznań FOOD Days". Zapraszamy od 11 sierpnia (piątek) do 15 sierpnia (wtorek).

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Długi sierpniowy weekend to nie tylko atrakcje zgromadzone pod szyldem Poznań Food Days. To także regularna oferta setek barów restauracji i kawiarnie na terenie Poznania i okolic.Na kilka inicjatyw chcemy zwrócić waszą uwagę, licząc ze być może wzbogacą Wasz kulinarny plan na sierpniowa wizytę w Poznaniu!

(Lista wydarzeń dostępna wkrótce)