PZPC2019_baner_web.png

Kultura, muzea, galerie, wystawy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami partnerów naszej akcji! Zapraszamy do Poznania w dniach 02-03 maja 2020. Tutaj znajdziesz muzea, galerie sztuki, wystawy oraz instytucje kultury. Lista jest na bieżąco uzupełniana więc zachęcamy do częstych odwiedzin strony!

Brama Poznania

ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Telefon: +48 61 647 7634 | e-mail: centrum@bramapoznania.pl

www.bramapoznania.pl | www.facebook.com/BramaPoznania

Brama Poznania to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego – wspólnoty, której kolebką jest Ostrów Tumski. Turystyczna aktywizacja wyspy i jej otoczenia jest ponadto jednym z pierwszych działań zmierzających do przekształcenia tego obszaru w tzw. ekomuzeum.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • ​Bilet normalny 9,00 zł (cena regularna 18,00 zł);

 • Bilet ulgowy 6,00 zł (cena regularna 12,00 zł);

 • Bilet grupowy 5,50 zł (cena regularna 11,00 zł) / od 10 osób - cena za osobę;

 • Bilet rodzinny 18,00 zł (cena regularna 36,00 zł) / maksymalnie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci do 16 roku życia.

Brama_Poznania_03_-_ważne_by_dać_podpis_

Blubry 6D - poznańskie legendy

ul. Wroniecka 6, 61-763 Poznań

Telefon: +48 61 307 0446 | e-mail: info@blubry6d.pl
www.blubry6d.pl | www.facebook.com/blubry6d

 

Blubry – poznańskie legendy w 6D to wyjątkowe miejsce, w którym poczujecie ducha dawnego Poznania. Wsiadając do naszej kapsuły czasu przeniesiecie się w przeszłość i poznacie bohaterów miejskich legend. Historie opowie Wam lektor w jednym z wybranych języków – polskim, angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Wszystkimi zmysłami doświadczycie obecnych tu atrakcji. Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzycie aż 700 m2 malowideł nawiązujących do dziejów dawnego Poznania, wykonanych w technice 3D. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchacie charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzycie również półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Odbiór wrażeń wzmocnią efekty specjalne – mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami - bohaterami naszych opowieści oraz słodki, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich. Bez względu na wiek obudź w sobie dziecko! :)

 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • ​W ramach akcji POZNAŃ ZA PÓŁ CENY bilety normalny oraz ulgowe są obniżone o połowę. Bilet normalny w ramach akcji kosztuje 8,50 zł/osoba oraz bilet ulgowy/rodzinny: 7,50 zł/osoba.

 

Informacje dodatkowe:

 • Wejścia co 20 minut. Godziny otwarcia: 10-20.

Blubry_6D_fot_03.jpg

Galeria Sztuki w Mosinie

ul.Niezłomnych 1, 62-050 Mosina

Telefon: +48 61 819 1591 | email: info@galeriamosina.pl

www.galeriamosina.plwww.facebook.com/GaleriaMosina

Galeria Sztuki mieści się w zabytkowym budynku starej boźnicy żydowskiej z około 1876r. zaraz przy mosińskim rynku. W Galerii są dwie sale ekspozycyjne, na parterze Galeria Sztuki współczesnej a na piętrze mieści się Galeria Historyczna. Galeria Sztuki działa od 26 lat pod patronatem UAP i ZPAP gdzie prezentuje malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę oraz instalacje, głównie artystów pedagogów uczelni artystycznych z całego kraju. Na piętrze prezentowane są wystawy o tematyce historycznej ze zgromadzonych zbiorów od mieszkańców Mosiny. Rocznie Galeria organizuje 11 wystaw artystycznych oraz 4 historyczne. W Galerii działa Salon Poetycki na który zapraszani są poeci z całej Polski i za granicy. W ciągu roku zapraszamy na 8 spotkań z poezją i muzyką. Galeria zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej organizując wystawy, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, Właśnie rozpoczęliśmy warsztaty pt:"Książka artystyczna" współfinansowane przez MKiDN. Do Mosiny przeprowadziło się wielu twórców i artystów, profesorów Uniwersytetu Artystycznego, maja tutaj swoje pracownie i tutaj tworzą. Ich wystawy możemy oglądać w mosińskiej Galerii. Można uznać że Mosina to dobre miejsce dla artystów.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Wstęp do Galerii Sztuki jest wolny od opłat.

Galeria_Mosina_IMG_2441.jpg

Makiety Dawnego Poznania 
podziemia kościoła Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, wejście od ul. Ludgardy
Telefon: +48 61 855 14 35 | makieta@makieta.poznan.pl

www.makieta.poznan.pl facebook.com/makietydawnegopoznania

MAKIETA DAWNEGO POZNANIA - Poznań  XVII-wieczny w skali 1:150 na 50 m². POKAZY: 11:00-19:15 codziennie, 45 minut. 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet ulgowy dla wszystkich zwiedzających (14 zł).

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

ul. Wodna 27, 61-781 Poznań
Telefon: +48 61 852 8251 | muzarp@man.poznan.pl

www.muzarp.poznan.pl | www.facebook.com/muzarp/


Instytucja już na stałe wrosła w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Poznania. Istnieje od ponad 160 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć można oryginalne egipskie artefakty, słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jesteśmy instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Miejską Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Miasta Poznania.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny w czasie akcji 4 PLN (cena regularna 8 PLN);

 • Bilet ulgowy w czasie akcji 2 PLN (cena regularna 4 PLN);

 • Bilet rodzinny w czasie akcji 10 PLN (cena regularna 20 PLN).

Muzeum Armii POZNAŃ, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu

Al. Armii Poznań, Park Cytadela - Mała Śluza, Poznań

Telefon: +48 663 866 414 | e-mail: bzura@wmn.poznan.pl

www.wmn.poznan.pl | www.facebook.com/pages/Muzeum-Armii-Pozna%C5%84/1936986456604031

Muzeum Armii Poznań znajduje się na poznańskiej Cytadeli. Usytuowane jest w korytarzu kazamatowym, zwanym obecnie „Małą Śluzą”, pierwotnie zaś tworzącym Estakadę Zachodnią Fortu Winiary – jednego z dzieł poligonalnej Twierdzy Poznań, zbudowanej w pierwszej połowie XIX wieku. W 1974 roku z inicjatywy środowisk kombatanckich na murze przeciwskarpy odsłonięto pierwszą z czternastu tablic upamiętniających poszczególne jednostki i formacje Armii „Poznań”. W latach 1979 – 1982 w estakadzie przeprowadzono prace remontowo – budowlane dla potrzeb wystawienniczych. 31 sierpnia 1982 roku we wnętrzu korytarza kazamatowego otwarto ekspozycję stałą Muzeum Armii „Poznań”, obecnie – oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Muzeum gromadzi eksponaty związane z historią Wojska Polskiego okresu międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek wielkopolskich. W swoich zbiorach posiada materiały ikonograficzne, dokumenty, sztandary, broń, umundurowanie oraz wiele innych pamiątek historycznych. Na wyróżnienie zasługuje bogata kolekcja zdjęć ukazujących życie codzienne i służbę w wielkopolskich garnizonach. Duże znaczenie źródłowe ma wielkoformatowy plan Poznania z 1932 r., opracowany w Komendzie Miasta z zaznaczonymi obiektami i gruntami wojskowymi.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • ​Bilet normalny 5 zł (cena regularna 10 zł);

 • Bilet ulgowy 2 zł (cena regularna 5 zł).

IMG_13712.jpg

Muzeum Czekolady

ul. Wrocławska 12, 61-838 Poznań

Telefon: +48 502 454 177 | e-mail: poznan@muzeumczekolady.edu.pl

www.muzeumczekolady.edu.pl | www.facebook.com/muzeumczekoladypoznan

Wizyta w Muzeum Czekolady to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Tu dowiecie się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy (krótki film w naszym kinie). Zapoznacie się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki można spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie zobaczyć, jak powstają belgijskie czekoladki, które oczywiście bez ograniczeń degustujemy.

Przebieg wizyty w Muzeum Czekolady:
- Graficzna sceneria historii powstawania czekolady od ziarna do tabliczki.
- Prezentacja wyrobu pralin wraz z nieograniczoną degustacją.
- Prezentacja na ekranie całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki.
- Degustacja ziarna kakao.
- Podczas warsztatów każdy uczestnik stworzy własną tabliczkę czekolady lub narzędzia czekoladowe, które zabierze ze sobą do domu.

WARSZTATY TABLICZKA CZEKOLADY:
Przygotowanie własnej tabliczki czekolady z postacią kozłów poznańskich, dwuetapowo, najpierw jednym rodzajem czekolady utrwalenie w formie kozłów, a następnie całej tabliczki czekolady, zdobionej ulubionymi dodatkami. Zapakowanie do domu.

WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE:
Przygotowanie czekoladowych narzędzi, oprószenie kuchem kakaowym. Zapakowanie do domu

Spodziewany czas wizyty wraz z warsztatem to około 50 minut.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet w czasie akcji dorosły 28 zł

 • Bilet w czasie akcji dziecko 25 zł

DSC_9351_1.jpg

Muzeum Etnograficzne

ul. Grobla 25, 61-858 Poznań
Telefon: +48 61 852 3006

www.mnp.art.plwww.facebook.com/muzeumetnograficznepoznan


Muzeum Etnograficzne kontynuuje gromadzenie zbiorów i prezentuje je na licznych własnych wystawach czasowych oraz w innych muzeach w Polsce i za granicą. Przybliżają one zarówno zagadnienia kultury polskiej, regionu Wielkopolski, jak również terytoriów odległych, nieznanych i egzotycznych. Muzeum poprzez swoją działalność stara się być miejscem poznania, dyskusji, refleksji i wymiany różnych punktów widzenia. W ramach stałej ekspozycji Muzeum Etnograficznego zapraszamy na jubileuszową wystawę Rzeczy mówią. 100 lat zbiorów Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, której uroczyste otwarcie miało miejsce na jesieni 2012 roku.
 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • w sobotę wstęp bezpłatny;

 • w niedzielę bilety ulgowe dla wszystkich - 5 PLN;

 • w niedzielę, uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat - bilet za 1 PLN.

Muzeum Historii Ubioru

ul. Kwiatowa 14/2, 61-886 Poznań

Telefon: +48 794 777 243 | pawel@xixgallery.com

www.xixgallery.comwww.facebook.com/xixgallery


Moda lubi się powtarzać. O stylach historycznych w modzie damskiej XIX wieku.
Modę możemy definiować na wiele sposobów, żaden jednak nie będzie wystarczający, aby opisać wszystkie jej aspekty. Nie sposób przecenić jej wartości i roli, jaką odegrała i nadal odrywa. Wpływ, jaki wywiera moda na społeczeństwo jest przez większość z nas bagatelizowany i umniejszany, a przecież moda jest sztuką, której doświadczamy w codziennym życiu.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny w czasie akcji 6zł (cena regularna 12zł);

 • Bilet ulgowy w czasie akcji 4zł (cena regularna 8zł).

Muzeum_Ubioru_IMG_4605.JPG

Muzeum Martyrologii Wielkopolan- Fort VII, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu

Al. Polska, Poznań

Telefon: +48 61 848 3138 | e-mail: mmw@wmn.poznan.pl

www.wmn.poznan.pl | www.facebook.com/muzeumfort7/

Muzeum powstało w miejscu niemieckiego obozu koncentracyjnego. To był pierwszy obóz koncentracyjny, który Niemcy utworzyli w okupowanej Polsce. Gdyby nie zbrodnie popełniane na Polakach w Forcie VII w czasie II wojny światowej, kluczowym elementem jego ogólnej charakterystyki byłoby stwierdzenie, iż jest to atrakcja turystyczna zasługująca na uwagę jako interesujący przykład niemieckiej architektury militarnej z końca XIX w. Istotnie, Fort VII dysponuje wieloma atutami, które czynią zeń popularne miejsce odwiedzin miłośników budowli fortyfikacyjnych. O Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII nie wystarczy powiedzieć, iż jest to miejsce, które trzeba odwiedzić. O takim miejscu należy mówić, iż powinno się w nim bywać. Z Fortem VII związane są losy ludzi, którzy zapisali wspaniałe karty w historii Polski – znakomitych naukowców, wybitnych artystów, zasłużonych nauczycieli, harcerzy, oddanych służbie Bogu i Ojczyźnie duchownych, osób budujących mozolną pracą potencjał gospodarczy Wielkopolski, czy wreszcie tych, którzy zbrojnie walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej – powstańców wielkopolskich i śląskich oraz uczestników ruchu oporu. Poznawanie historii życia tych ludzi to okazja do mówienia o wielkich sukcesach, z których Polska i Polacy mogą być dumni.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet wstępu dla wszystkich 2 zł (ceny regularne 6 i 3 zł)​.

IMG_09342.jpg

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Al. Karola Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań
Telefon: +48 61 856 8000 | e-mail: mnp@mnp.art.pl

www.mnp.art.plwww.facebook.com/muzeum.narodowe.poznan

Siedzibą oddziału są dwa, integralnie zespolone ze sobą gmachy: stary, wybudowany w roku 1904, wg. projektu Carla Hinckeldeyna oraz nowe skrzydło, udostępnione dla zwiedzających w roku 2001. Muzeum Narodowe w Poznaniu prezentuje dzieła sztuki polskiej i europejskiej od czasów starożytnych do współczesności: Galeria Sztuki Starożytnej, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Sztuki Polskiej XVI-XVIII wieku, Galeria Sztuki Polskiej koniec XVIII w. - 1945, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria Sztuki Europejskiej.

 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • w sobotę wstęp bezpłatny na wystawy stałe;

 • w niedzielę bilety ulgowe na wystawy stałe dla wszystkich - 8,00 PLN;

 • w sobotę i niedzielę, uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat - bilet za 1 PLN (dotyczy wystaw stałych).

Muzeum Powstania Poznańskiego- Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu

św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

Telefon: +48 61 852 9464 | e-mail: czerwiec@wmn.poznan.pl

www.wmn.poznan.pl | www.facebook.com/MuzeumPowstaniaPoznanskiegoCzerwiec1956/

Muzeum przedstawia historię pierwszego masowego wystąpienia robotniczego w historii PRL-u, otwarte zostało 4 października 2007 roku i mieści się w przyziemiu Zamku Cesarskiego. To nie przypadek. Właśnie w tym budynku w 1956 roku mieściła się Miejska Rada Narodowa a obok niej znajdował się budynek Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Przebiegająca przy nich ul. Czerwonej Armii (dziś Święty Marcin) i przylegający do niej tzw. plac Stalina (Adama Mickiewicza) były miejscem protestu demonstrantów rankiem 28 czerwca 1956 roku. W końcu także w tym rejonie, po 25 latach od tego wydarzenia, wzniesiono Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny 5 zł (cena regularna 8zł);

 • Bilet ulgowy 2 zł (cena regularna 5 zł).

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu

Stary Rynek 3, 61-772 Poznań

Telefon: +48 61 853 1919 | e-mail: odwach@wmn.poznan.pl

www.wmn.poznan.pl | www.facebook.com/MuzeumPowstaniaWielkopolskiego/

Znajduje się w Odwachu na Starym Rynku w jednym z najwybitniejszych zabytków architektury polskiej. W okresie zaborów poznaniacy byli świadkami odbywających się tu odpraw wart wojska zaborcy, który staromiejski Odwach uczynił głównym odwachem garnizonu Twierdzy Poznań. Pod zwieńczającymi attykę symbolami Rzeczpospolitej czasów ostatniego jej króla stała budka wartownicza w barwach pruskich i niemiecki żołnierz. W 1918 roku polskość wkroczyła do Odwach. We wrześniu 1939 roku zniknął sprzed Odwachu polski żołnierz, nie pojawił się też niemiecki: okupant budynek przeznaczył na magazyn. W roku 1945, podczas walk o Twierdzę Poznań budynek Odwachu został poważnie zniszczony. Władza komunistyczna zrekonstruowała go w latach 1949-1951 i przeznaczyła najpierw na szkołę baletową i teatralną oraz mieszkanie, w roku 1957 na poznański oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, w 1962 umieściła w nim Muzeum Historii Ruchu Robotniczego im. Marcina Kasprzaka. W 2004 roku, po 65 latach nieobecności, ponownie przed Odwachem pojawił się żołnierz w polskim mundurze. Teraz w mundurze historycznym. Odbywają się tu patrole powstańczej Armii Wielkopolskiej oraz uroczyste odprawy warty honorowej Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Poznaniacy niezmiennie entuzjastycznie reagują na tę żołnierską tutaj obecność.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny 5 zł, (cena regularna 10 zł);

 • Bilet ulgowy 2 zł (cena regularna 5 zł).

IMG_27272.jpg

Muzeum Sztuk Użytkowych i Wieża Zamku Przemysła

Góra Przemysła 1, 61-768 Poznań
Telefon: +48 61 85 68 075

www.mnp.art.plwww.facebook.com/msupoznan

 

Zbiory Muzeum Sztuk Użytkowych należą do wyodrębnionych działów: Ceramiki i Szkła, Metali, Mebli, Tkanin, Variów oraz Miniatur. Nowa ekspozycja Mzueum Sztuk Użytkowych została otwarta 26 marca 2017 roku.

Dodatkowo na wieży Zamku Przemysła znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się panorama na Stare Miasto.

 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • w sobotę i niedzielę bilety ulgowe dla wszystkich - 8 PLN;

 • w sobotę i niedzielę, uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat - bilet za 1 PLN (dotyczy wystaw stałych).

Muzeum Uzbrojenia, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu

Al. Armii Poznań, Park Cytadela, Poznań

Telefon: +48 61 820 4503 | e-mail: cytadela@wmn.poznan.pl

www.wmn.poznan.pl | www.facebook.com/muzeumuzbrojenia/

Znajduje się ono na terenie dawnego Fortu Winiary, na poznańskiej Cytadeli. Prusacy zbudowali fort w latach 1828-1842. Znajdował się na Wzgórzu Winiarskim, górującym nad miastem, stanowił najważniejszy obiekt, wchodzący w skład twierdzy poligonalnej otaczającej Poznań. Fort Winiary, częściowo zniszczony w czasie działań wojennych, przetrwał do lat 60. XX wieku, kiedy to rozebrano pozostałości budowli fortecznych i utworzono 100 hektarowy park. W jego obrębie zlokalizowano Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii „Poznań”.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny 5 zł, (cena regularna 10 zł);

 • Bilet ulgowy 2 zł (cena regularna 5 zł).

IMG_1727-22.jpg

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego

Jeziory, 62-050 Mosina

Telefon: +48 61 898 2323 | e-mail: muzeum@wielkopolskipn.pl

www.wielkopolskipn.plwww.facebook.com/Wielkopolski.Park.Narodowy/
 

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach zaprasza zarówno dorosłych, jak i dzieci do zwiedzenia ekspozycji naszego muzeum. Każdy zainteresowany może zapoznać się z największymi atrakcjami przyrodniczymi terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego. W specjalnym pomieszczeniu, przygotowanym z myślą o najmłodszych, będzie można posłuchać głosów mieszkańców naszych lasów, wykonać własne rysunki


Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • ​Wstęp do Muzeum w cenie 2,5zł/osoby (normalna cena biletu 5 zł/osoby)

Muzeum Przyrodnicze WPN. Sala ornitologi

Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

ul. Ogrodowa 3a, 62-080 Lusowo

Telefon: +48 61 814 6952 | e-mail: muzeumlusowo@gmail.com

www.muzeumlusowo.pl | www.facebook.com/muzeumlusowo/

Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie otwarto 2 września 1996 roku w jednej z sal Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Pod koniec grudnia 2008 roku Muzeum przeniesione zostało do nowo powstałego budynku wybudowanego z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne. Zbiory Muzeum to przede wszystkim pamiątki związane z powstańcami wielkopolskimi – ich dyplomy, odznaczenia, medale. Inną różnie ważną częścią ekspozycji są pamiątki związane z gen. Józefem Dowborem Muśnickim i jego rodziną a zwłaszcza córkami Janiną i Agnieszką, które zginęły w roku 1940- jedna w Katyniu, druga w Palmirach. Ostatnia, najnowsza część ekspozycji dotyczy walk Wielkopolan poza granicami Wielkopolski w latach 1919-1920 a więc m.in. w wojnie polsko-bolszewickiej.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • bilet normalny w czasie akcji 1,5 PLN (cena regularna 3 PLN);

 • bilet ulgowy w czasie akcji 0 PLN (cena regularna 1,5 PLN)​.

muzeum_lusowo_z-szmidt-1-galeria.jpg

„Poza miastem! Sowiniec jako nieoficjalne centrum czechosłowackiej kultury” 1974–1989 Kolekcja prof. Jindřicha Štreita

ul. Święty Marcin 80/82, 61-717 Poznań

telefon: +48 61 646 5272 | e-mail: promocja@ckzamek.pl

www.ckzamek.pl | www.facebook.com/ckzamek

Projekt jest ważnym przyczynkiem do dyskusji o niereżimowej sztuce i kulturze we wschodniej i środkowej Europie w czasie tzw. ery sowieckiej. Głównym celem projektu jest dokumentacja awangardowej twórczości artystów niewygodnych dla ówczesnego komunistycznego reżimu oraz ekspozycji, które odbywały się półlegalnie poza głównym centrum władzy, w małej morawskiej wiosce Sowiniec w Czechach.

Oferta podczas akcji Poznań za pół ceny:

 • Bilet wstępu w czasie akcji 1 PLN (cena regularna 2 PLN).

CK_Zamek_nepraš.jpg

Rezerwat Archeologiczny Genius loci

ul. ks. Ignacego Posadzego 3, 61-108 Poznań

Telefon: +48 61 852 2167 | e-mail: rezerwat@muzarp.poznan.pl

www.rezerwat.muzarp.poznan.pl/ | www.facebook.com/RezerwatArcheo

Rezerwat Archeologiczny Genius loci jest placówką Muzeum Archeologicznego w Poznaniu zlokalizowaną na Ostrowie Tumskim. To przede wszystkim „miejsce dobrych pomysłów”, do których inspirację stanowią oryginalne umocnienia grodu poznańskiego z okresu średniowiecza i renesansu.
Rezerwat został otwarty w 2012 r. Jego nazwa – Genius loci (łac. Duch opiekuńczy), nawiązuje do tradycji szczęśliwych, wybranych miejsc, posiadających swego ducha opiekuńczego. W tym łacińskim określeniu skupia się wyjątkowy charakter Ostrowa Tumskiego, od ponad 1000 lat nieodłącznie związanego z historią naszego kraju i miasta.
Zwiedzanie rezerwatu rozpoczyna film wykonany w technologii 3D. Następnie zwiedzający przechodzą na ekspozycję, by ujrzeć oryginalne relikty monumentalnych wałów sprzed tysiąca lat. Jeszcze lepszemu zrozumieniu funkcjonowania systemu fortyfikacyjnego pomaga obraz holograficzny i multimedialne kioski, a także otwarta w 2016 roku nowa wystawa stała „Pokolenie 966 – świt wielkich przemian”. Rezerwat jest zatem miejscem, które łączy tradycję z nowoczesną technologią, co przyciąga turystów.
Rezerwat Archeologiczny „Genius loci” jest Miejską Instytucją Kultury finansowaną z budżetu Miasta Poznania.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • bilet normalny w czasie akcji – 3 PLN (cena regularna 6 PLN);

 • bilet ulgowy w czasie akcji – 2 PLN (cena regularna 4 PLN);

 • bilet rodzinny w czasie akcji – 5 PLN (cena regularna 10 PLN).

Genius_loci_Mapping_na_ścianie_wewnetrzn

Rogalowe Muzeum Poznania

ul. Klasztorna 23, 61-772 Poznań

Telefon: +48 690 077 800 | e-mail: muzeum@rogalowemuzeum.pl

www.rogalowemuzeum.pl | www.facebook.com/rogalowemuzeum/

Rogalowe Muzeum Poznania to miejsce gdzie można poznać tajniki, historię i smak najbardziej znanego poznańskiego przysmaku - rogala świętomarcińskiego. W trakcie humorystycznych pokazów na żywo publiczność pomaga przy poszczególnych czynnościach, poznaje legendy i ciekawostki, uczy się poznańskiej gwary i doskonale się bawi. Degustacja rogali w cenie!

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet wstępu 12 zł / os.

Informacje dodatkowe:

 • Godziny pokazów: 10:00, 10:45, 11:10, 12:30, 13:45 PL, 13:45 ANG, 15:00, 16:30* (*tylko w sobotę 4 maja);

 • Bilety 15 min przed pokazami. Zalecana rezerwacja poprzez rogalowemuzeum.pl.

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

ul. Bramkowa 6, 62-020 Swarzędz

Telefon: +48 61 279 8594 | e-mail: administracja@muzeum-swarzedz.pl

www.muzeum-swarzedz.plwww.facebook.com/muzeum.swarzedz/

Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki powstało w dawnym budynku remizy strażackiej, przystosowanym do celów muzealnych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Swarzędza na 2017 rok. Inwestycja – w dużej mierze sfinansowana z pozyskanych przez Gminę Swarzędz środków z Unii Europejskiej jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia w gminie miejsca prezentującego
historię i różnorodność kulturalną Swarzędza. Misją Centrum jest gromadzenie, ochrona oraz promowanie duchowego i materialnego dziedzictwa kulturowego regionu. Do podstawowych zadań należy także upowszechnianie wiedzy o tradycjach i zabytkach gminy, bogatej historii rzemiosła stolarskiego, a ponadto przybliżanie mieszkańcom twórczości lokalnych artystów. Wizyta w SCHiS zachęca do dialogu z kulturą, jest przyczynkiem do dalszego jej poznawania. Centrum zaprasza do zapoznania się ze zbiorami, wirtualnego spaceru po dawnym Swarzędzu, odszukania znajomych miejsc na makiecie, budowy wirtualnego mebla i wcielenia się w rolę strażaka.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • wstęp do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki jest bezpłatny​

Swarzedzkie_Centrum_Historii.jpg

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

ul. Dąbrowskiego 5, 60-838 Poznań

Telefon: +48 61 847 24 40, 61 847 86 24 | e-mail: bow@teatrnowy.pl, info@teatrnowy.pl

www.teatrnowy.pl | www.pl-pl.facebook.com/teatrnowypoznan

Teatr Nowy – od 1923 roku funkcjonujący przy ul. Dąbrowskiego 5 – oferuje publiczności zróżnicowany repertuar oparty o współczesną dramaturgię i nowoczesne interpretacje klasyki. Choć większość spektakli powstaje z lokalnych inspiracji, to ich festiwalowe sukcesy świadczą o głębokim, uniwersalnym przesłaniu.
Poza stałym repertuarem widzowie odwiedzający trzy sceny Teatru Nowego mogą liczyć również na inne atrakcje: czytania performatywne oraz cały wachlarz zajęć edukacyjnych: czytania i animacje dla najmłodszych, pokazy charakteryzacji, warsztaty z aktorami oraz wycieczki. Od 2018 roku Teatr Nowy współorganizuje też Festiwal i Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej”

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Teatr Nowy w Poznaniu zaprezentuje trzy spektakle w atrakcyjnej, „połówkowej” cenie:

  "BABA-DZIWO":

  4 maja 2019 g. 19.00
  5 maja 2019 g. 19.00
  7 maja 2019 g. 19.00

  Cena biletu na spektakle wynosi 25 PLN od osoby.

Informacje dodatkowe:

 • Bilety w ramach akcji POZNAŃ ZA PÓŁ CENY dostępne są tylko w kasie Teatru Nowego w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 5 (można je rezerwować: telefonicznie, osobiście, mailowo).

tn_3.jpg

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, spektakl "Halka"

ul. Fredry 9 , 61-701 Poznań

Telefon: +48 61 65 90 280, +48 61 852 08 25 | e-mail: bow@opera.poznan.pl

www.opera.poznan.pl | facebook.com/teatrwielkioperapoznan

„Halka” Stanisława Moniuszki to arcydzieło opery narodowej, dzieło zakorzenione w ludowej tradycji, utwór nieporównywalny z innymi manifestacjami polskiej XIX-wiecznej opery, wreszcie dzieło należące do narodowej tożsamości, będące koronnym przykładem odpowiedzialności artysty względem jego wspólnoty.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • bilet w czasie akcji 25,00 zł (cena regularna 50.00zł);

 • bilet w czasie akcji 12.00 zł (cena regularna 24.00zł).​

Informacje dodatkowe:

 • spektakl w ramach akcji Poznań za pół ceny 5.05.2019 o godz. 18:00

 • bilety z 50% rabatem do kupienia 4. i 5. maja na stronie Opery lub w kasie biletowej.

HalkapremierafotZALEWSKA-005.jpg

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe

Stary Rynek 9, 61-772 Poznań
Telefon: +48 61 852 6739 |
​​e-mail: waltrap@mnp.art.pl

www.mnp.art.plwww.facebook.com/Wielkopolskie-Muzeum-Wojskowe-Oddzia%C5%82-Muzeum-Narodowego-w-Poznaniu-616854371803565

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe z początkiem lat 60. uzyskano pomieszczenie w piętrowym pawilonie zbudowanym pośrodku Starego Rynku w miejscu średniowiecznych Sukiennic. Zbiory Muzeum sięgające kilkudziesięciu tysięcy eksponatów od czasów najdawniejszych aż do WP II Rzeczypospolitej, w tym znakomity zbiór dotyczący Powstania Wielkopolskiego, uległy całkowitej zagładzie i rozproszeniu we wrześniu 1939 r. Obejmujące blisko 40. tysięcy obiektów, gromadzone są w trzech działach merytorycznych: Dziale Broni, Dziale Mundurów i Znaków Wojskowych oraz Dziale Dokumentacji Historycznej.
 

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • w sobotę wstęp bezpłatny;

 • w niedzielę bilety ulgowe dla wszystkich - 5,00 PLN;

 • w sobotę i niedzielę, uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat - bilet za 1 PLN (dotyczy wystaw stałych).

Wystawa Lego

ul. Słowackiego 41, 60-521 Poznań

Telefon: +48 61 843 1510 | e-mail: mimi@mimi.com.pl

www.mimi.com.pl | www.facebook.com/wystawalego

Jedyna w Poznaniu i Wielkopolsce wystawa Lego bez gablot i ograniczeń. Wystawa Lego znajduje się w wieloletnim sklepie z zabawkami na poznańskich Jeżycach. Na wystawie można m.in. poprowadzić pociąg, dotknąć czarodziejskiej kuli i pograć w piłkarzyki. Zwiedzający może cofnąć się w czasie do dawnych serii LEGO takich jak LEGO Scala, LEGO Studios, LEGO Bionicle. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 • Bilet normalny 6 PLN (cena regularna 12 PLN);

 • bilet ulgowy 4 PLN (cena regularna 8 PLN);

 • bilet rodzinny 2+1 15 PLN (cena regularna 30 PLN);

 • bilet rodzinny 2+2 17,5 PLN (cena regularna 35 PLN);

 • bilet rodzinny 2+3 20 PLN (cena regularna 40 PLN);

 • bilet grupowy od 10 dzieci 3 PLN od osoby (cena regularna 6 PLN);

 • bilet grupowy od 10 dorosłych 5 PLN od osoby (cena regularna 10 PLN).

Wystawa Lego 3.jpg

Wystawa moCZARY i urOCZYska Adriany Bogdanowskiej

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Dziewicza Góra", Dziewicza Góra 4, 62-004 Czerwonak

www.facebook.com/nadlesnictwo.lopuchowko

Wystawa zatytułowana „moCZARY i urOCZYska” przeniesie oglądających do krainy bagiennych ostępów, zamieszkiwanej przez tajemnicze i skryte, a często również bardzo niepozorne na pierwszy rzut oka zwierzęta i rośliny.  Krainy cechującej się swoistą magią, gdzie gra światła i cieni, barwnych odbić i refleksów w tafli wody tworzy zadziwiające obrazy, ukazując niezwykłe piękno i urok tych ukrytych przez ludzkim okiem zakątków oraz ich mieszkańców. To również kraina niezwykle charyzmatycznego władcy pól, łąk i moczarów − żurawia, który właśnie tam wychowuje każdego roku nowe pokolenie, głośnym trąbieniem oznajmiając swoją obecność i wyznaczając granice swojego królestwa. To kraina, której wyjątkowość dostrzegali również niektórzy poeci, nawiązując w swoich strofach do niemal metafizycznych uniesień, których można tam doznać, uciekając od spraw doczesnych. Gdzie, jak pisał Bolesław Leśmian, „żyć łatwiej i konać mniej trudno”… Wystarczy się w niej tylko zanurzyć…

Wystawa czynna od 16.04 - 13.06.2019

Wstęp na wystawę jest darmowy

SW_OLD_BOGDANOWSKA_ADRIANA_01.jpg