top of page
pzpc2020_formularz_tlo.png

Inicjatywy towarzyszące

Na tej stronie znajdziesz między innymi propozycje działań wspierających turystykę i lokalne przedsiębiorstwa dotknięte kryzysem.

Restauracje oferujące jedzenie na wynos w okresie kwarantanny

Zalecenia związane z ochroną zdrowia w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa objęły lokale gastronomiczne. Restauracje zostały zamknięte, ale mogą przygotowywać jedzenie na wynos. Większość lokali oferujących tego typu usługę ogranicza się do odbioru własnego zamówionych potraw, ale są i takie w których można zamówić jedzenie z dowozem. Poniżej lista poznańskich lokali, które zgłaszają gotowość świadczenia usług cateringowych na wynos. Podobne listy stworzyły także Czerwonak, Dopiewo, Mosina, Oborniki, Pobiedziska, Puszczykowo, Śrem i Tarnowo Podgórne.

Listę przygotowało dla was www.poznan.travel.

35174346392_15d93030f5_k.jpg

Majówka z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

W tym roku nie będziemy oglądać pięknych koni i ułanów w honorowych odprawach wart na Starym Rynku. Nie będzie też kolejnej edycji „Witaj majowa Jutrzenko” i nie zaprosimy do wspólnego śpiewania przed Odwachem. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości apeluje w tym roku zostańcie w domach, wywieście flagi, otwórzcie komputery i świętujcie online!


Na stronie internetowej www.wmn.poznan.pl i profilu FB umieściliśmy ciekawostki z naszego
muzeum związane ze Świętem Pracy, z obchodami Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzieciom podpowiadamy jak samodzielnie wykonać biało-czerwoną chorągiewkę i rozetkę. Wystarczy pobrać przygotowane materiały, wydrukować i można zrobić w domu patriotyczne symbole. Pobierz: www.wmn.poznan.pl/majowka-dla-najmlodszych
3 maja o godz. 17.00 zachęcamy do śpiewania pieśni patriotycznych z Jackiem Kowalskim w naszych domach tutaj: www.facebook.com/Korabita
Na naszej stronie do pobrania śpiewnik z pieśniami. Pobierz:  www.wmn.poznan.pl/majowka-w-muzeum-zostancie-w-domach
Cały czas na www.wmn.poznan.pl
i profilu FB można zaglądać do naszych oddziałów – codziennie prezentujemy nowe eksponaty, a dla fanów wojennych militariów dostępny jest cykl filmów o broni z czasów II wojny światowej. I cały czas dodajemy nowe!

majówka_z_wmn.jpg

Kup otwarty bilet do Zamku

Żeby przybliżyć sobie i Wam moment powrotu do normalnej działalności poznańskie Centrum Kultury Zamek przygotowało Bilet Otwarty. To zarówno forma wsparcia Centrum Kultury ZAMEK, jak i dowód na to, że jesteśmy dla siebie nawzajem bardzo ważni.

Bilet Otwarty można zakupić w dwóch wariantach:

  • Bilet Otwarty do Kina Pałacowego – 12 zł (bez dopłaty i bez zwrotów) z bonusem w postaci: wejściówki na zwiedzanie z przewodnikiem pięknych, odnowionych wnętrz Zamku w wybranym terminie albo zestawu katalogów Galerii Fotografii pf,

  • Bilet Otwarty na wydarzenia CK ZAMEK – 20 zł (bez zwrotów, ale z opcją dopłaty do wartości nominalnej wybranego wydarzenia) z bonusem do każdego biletu w postaci: wejściówki na zwiedzanie z przewodnikiem pięknych, odnowionych wnętrz Zamku w wybranym terminie albo zestawu katalogów Galerii Fotografii pf.

Akcja „Bilet Otwarty” jest realizowana wspólnie z serwisem bilety24.pl. 

biletotwartyzamek.png

Podaruj voucher na kino i pyszną kawę (Kino Wielkopolanin, Kawiarnia Stopklatka)

Wielkopolanin to ulubione kino wszystkich mieszkańców Buku. Teraz przez internet można zaopatrzyć się w voucher na film oraz wizytę w klimatycznej kinowej Kawiarni Stopklatka, gdzie czeka pyszne ciasto i najlepsza kawa w mieście.

wielkopolanin_stopklatka.png

Podaruj voucher na wakeboardowe szaleństwa (WakeSpot Owińska)

Jazda na desce po wodzie na pierwszy rzut oka może się wydawać skomplikowaną sprawą. Dlatego też przygodę z wakeboardem najlepiej zacząć od zajęć intro w WakeSpot, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów każdy szybko złapie, o co w tym wszystkim chodzi. Nie zabrakło też oferty dla bardziej doświadczonych riderów: dostępne są vouchery na wynajem sprzętu i kolejne godziny ekstremalnych przeżyć. Karnet można wykorzystać przez rok.

wakespot.png

Zdobądź voucher na ostrą jazdę (halowy tor kartingowy E1Gokart w Skórzewie)

Dwupoziomowy, szybki i techniczny tor o długości 450 metrów, 21 wygodnych pojazdów i nowoczesne wyposażenie – to wszystko sprawia, że E1Gokart w podpoznańskim Skórzewie to najnowocześniejszych halowy tor kartingowy w Polsce. Oferta sprzedaży online jest szeroka – od lekcji z instruktorem dla początkujących przez vouchery na pojedynczy przejazd (samodzielnie lub z dzieckiem) aż po karnety dla zdeklarowanych miłośników ostrej jazdy. Termin ważności voucherów liczyć się będzie od ponownego otwarcia obiektu.

e1gokart.png

Daj grosika na konika albo pomóż psom husky (Traperska Osada)

Traperska Osada w Bolechówku to miejsce odwiedzane przez tysiące dzieci, które przyjeżdżały tam, by spotkać swoich czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół. Dziś wesoła gromadka: 6 koni, daniel, 14 psów syberian husky, stado kóz, 2 osły, muł, 3 strusie afrykańskie i emu potrzebuje pomocy. Opiekunowie zwierząt proszą o wsparcie na zakup karmy i opiekę weterynaryjną. Obiekt można też wesprzeć poprzez bezpośredni zakup karmy dla psów husky, która zostanie bezpłatnie dostarczona na miejsce.

traperska_osada.png

Wspomóż zwierzęta z DELI Parku i Papugarni Ara

Jednym z najmilszych elementów wizyty w Deli Parku i Papugarni Ara jest spotkanie ze zwierzętami: alpakami, osłami, kozami, owcami, papugami i ulubionymi lemurami: Julianem i Julią. Zanim zwierzaki znowu spotkają się z dziećmi potrzebują wsparcia na zakup ich ulubionych smakołyków i opiekę weterynarza.

papugarnia.png

Wesprzyj ośrodek paintballa laserowego (Dystrykt Laser Tag w Śremie)

Dystrykt Laser Tag to nie tylko arena do gry w paintballa laserowego – to także turnieje, pierwsza w Polsce liga, a przede wszystkim społeczność, którą udało się stworzyć. Zbiórka pomoże opłacić czynsz i inne koszty stałe, by obiekt mógł przetrwać i wznowić działalność w lepszych czasach.

dystrykt.png

Wypożycz sprzęt fitness (Klub Fitness Piwnica pod Termami w Tarnowie Podgórnym)

Klub Fitness Piwnica pod Termami, część kompleksu Tarnowskich Term, wypożycza do domów sprzęt fitness – m.in. ciężarki, zestawy do jogi, trampoliny i rowery treningowe. Sprzęt można odebrać osobiście lub skorzystać z usługi dowozu. Uzupełnieniem domowych ćwiczeń mogą być propozycje ćwiczeń online.

piwnica_pod_termami.png

Wypożycz sprzęt fitness z Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu

Kórnicka OAZA oferuje do wypożyczenia sztangi i rowery stacjonarne. Odbiór osobisty. Wypożyczający mogą skorzystać z propozycji treningów online.

oaza_kornik.png

Zaczytaj się w Historii (kup książki Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie)

Muzeum w Szreniawie to miejsce, gdzie można poznać dawne życie na wsi w jego najróżniejszych odsłonach.  Szreniawa słynie z olbrzymiej, różnorodnej kolekcji, ale i z cyklicznych imprez plenerowych (Jarmark Wielkanocny, Festiwal Piwa). Nie wszyscy jednak wiedzą, że muzeum jest również wydawcą wielu interesujących książek: albumów, przewodników  czy katalogów.

szreniawa.png

Zaopatrz się w gadżety Dystrykt Laser Tag

Dystrykt Laser Tag w Śremie to nie tylko arena do gry w paintballa laserowego, ale przede wszystkim społeczność, którą udało się stworzyć. Najlepszym prezentem dla fanów tego miejsca będą z pewnością gadżety opatrzone znakiem Dystryktu. Wybór jest bogaty – od frotek i koszulek przez kubki po scyzoryki i latarki.

dystrykt_gadzety.png
bottom of page